Warsztat

Warsztat czyli narzędzie które ułatwiają codzienną pracę dewelopera.

1Password
Manager haseł. Każdy kto pracuje jako deweloper na pewno ma dostępy do dziesiątek serwisów i narzędzi zabezpieczonych hasłem, trudno sobie wyobrazić zarządzanie tymi hasłami bez dedykowanego narzędzia. Na rynku jest wiele opcji, ja aktualnie stawiam na 1Password.

Toogl
Mega apka pozwalająca mierzyć czas, który spędzamy nad wykonaniem danego zadania. Zdecydowanie jedna z najlepszych aplikacji z jakich dotychczas korzystałem.

PhpStorm
Środowisko IDE dla programistów PHP, dla niewtajemniczonych można powiedzieć taki edytor tekstu dla programistów 🙂 Narzędzie oferuje praktycznie wszystko co potrzeba do wygodnej pracy: podpowiadanie składni, kompletowanie składni, sprawdzanie błędów od razu w czasie pisania kodu, wsparcie dla testów, deployu itd.

SourceTree
Darmowe GUI do zarządzania repozytoriami GIT. Nic dodać, nic ująć 🙂 świetne narzędzie.

Sequel Pro
Manager bazy MySQL. Długo szukałem odpowiedniego narzędzia, sprawdzałem DataGrip, Navicat, a nawet wbudowanego managera w PHPStorm, ale żaden w mojej ocenie nie równa się Sequel Pro. Prosty i intuicyjny, ma wszystko co konieczne jest w codziennej pracy ‚na wyciągnięcie ręki’.

TextExpander
Aplikacja która pozwala zastępować zdefiniowane przez nas skróty tekstu jego długimi odpowiednikami.

FileZilla
Darmowy klient FTP, co ważne obsługuje również protokoły SFTP i FTPS.

Evernote
Aplikacja służąca do gromadzenia i przechowywania w chmurze wszelkiego rodzaju materiałów – artykułów, notatek, zdjęć, wizytówek itd.

OneNote
Podobnie jak Evernote, służy do gromadzenia i przechowywania wszelkich materiałów które zwrócą naszą uwagę w chmurze.

Todoist
Dobra organizacja to podstawa jeśli pracuje się zdalnie. Todoist to świetna aplikacja do zarządzania zadaniami które mamy do wykonania. Co ważne, apka ma świetną aplikację mobilną na telefon, dzięki czemu naszą listę zadań mamy zawsze przy sobie i możemy nią zarządzać jeśli np. czekamy w kolejce u fryzjera.