Najważniejsza zasada w produktywności

Co jest najważniejsze w produktywności? Aplikacja do zarządzania zadaniami? Wybór metodyki, według której będziemy postępować i pracować? Spędzenie kilku godzin dziennie na czytaniu blogów o produktywności i oglądaniu filmów o produktywności? Wiem, że to wszystko co wyżej wymieniłem jest fancy, trendy i sprawia dużo frajdy ale nie o to chodzi. Chodzi o to aby wykonywać dzień po dniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku kolejne małe zadania, które przybliżą nas do naszych celów.

Zanim wybierzesz aplikację do zarządzania zadaniami weź zwykłą kartkę papieru i długopis, usiądź i wypisz kilka swoich celów które chciałbym osiągnąć w najbliższej przyszłości. Zastanów się, co przybliży Cię do tych celów i co docelowo pozwoli Ci je osiągnąć. Wszystkie czynności prowadzące do osiągnięcia celu rozpisz na możliwie małe zadania, ułóż je chronologicznie i zacznij je wykonywać dzień po dniu. To wszystko! Gwarantuję że osiągniesz założone cele, może nie w czasie jaki sobie zakładałeś, może z lekkim poślizgiem, ale je osiągniesz.

Jeśli uda Ci się zrealizować kilka celów w oparciu o papier i długopis, to nawet nie zauważysz jak w między czasie pojawi się aplikacja do zarządzania zadaniami, poznasz odpowiednią dla siebie metodykę, znajdziesz wokół wartościowych ludzi którze będą inspiracją i motywacją do dalszego działania.

Trzeba pamiętać, że pod hasłem PRODUKTYWNOŚĆ kryje się po prostu ciężka praca dzień po dniu!

Podsumowując, najważniejsze w produktywności jest pchanie rzeczy przybliżających nas do naszych celów do przodu. Małe kroki, małe zadania, systematycznie dzień po dniu do przodu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *